صفحه اصلی / ولوو / شرکت ولوو چگونه با استخدام نیروی مناسب هویت جدیدی پیدا کرد

شرکت ولوو چگونه با استخدام نیروی مناسب هویت جدیدی پیدا کرد

 

شرکت ولوو چگونه با استخدام نیروی مناسب هویت جدیدی پیدا کرد

شرکت ولوو برای استخدام نیروهای جدید هزینه‌ی زیادی کرد. نتیجه‌ی این استراتژی این بود که توانست طرز تفکر کارآفرینی را میان کارمندان جا بیندازد و دوباره وارد بازار رقابت شود.

اغلب شرکت‌های بزرگ دوست دارند به محلی برای جذب نیروهای با استعداد تبدیل شوند. اما زمانی که مدیرعامل‌ها به بررسی کارمندان استخدام‌شده می‌پردازند متوجه می‌شوند برخی از اعضای تیم مهارت‌های لازم برای روبه‌رو شدن با چالش‌های جدید شرکت را ندارند. در چنین شرایطی از استراتژی ادغام و اکتساب (M&A) برای حل مشکل استفاده می‌شود. ولوو یکی از شرکت‌هایی است که طی چند دهه‌ی اخیر از این استراتژی برای بازیابی هویت شرکت استفاده کرده است. این برند سال‌های زیادی در موقعیت فعلی خود باقی مانده بود و هیچ پیشرفتی نداشت. ماشین‌های تولیدشده توسط این شرکت نمی‌توانستند با برندهای مجللی مانند مرسدس، بی‌ام‌و و آئودی رقابت کنند. این شرکت حتی توان رقابت با برندهایی مانند تویوتا و جی‌ام نیز نداشت. اما زمانی که این برند سوئدی در سال ۲۰۱۰ توسط فورد به شرکت چینی جیلی فروخته شد، رهبران جدید آن تصمیم گرفتند محصولات آن را به محصولاتی پیشتاز در این زمینه تبدیل کنند.

پیش از هر کاری مدیرعامل و مدیر منابع انسانی این شرکت به بررسی وضعیت کارمندان فعلی شرکت پرداختند. نتیجه‌ی بررسی این بود که برند ولوو برای تولید محصولات جدید به کارمندانی با مهارت‌های متفاوت نیاز خواهد داشت. بدنه‌ی فعلی ماشین‌های ولوو تفاوت زیادی با محصولاتی دارند که ۱۰ سال پیش تولید می‌شدند. در زمان‌های گذشته شرکت‌های خودروسازی به مهندسان مکانیک بیشتر نیاز داشتند اما امروز شغل آن‌ها توسط مهندسان نرم‌افزار گرفته می‌شود؛ زیرا ماشین‌ها بیش از هر زمانی به کامپیوتر تبدیل شده‌اند. دلیل دیگر مدیران جدید شرکت برای تغییر نیروی انسانی این بود که آن‌ها معتقد بودند استعدادهای جدید می‌توانند فرهنگ قدیمی شرکت را با فرهنگ جدید کارآفرینی جایگزین کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *